TikTak nedir?

TikTak; bireylerin ve kurumların dakikalık araç kiralama ihtiyaçlarını karşılayan ve kullandığın kadar ödemeye olanak sağlayan araç paylaşım markasıdır. TikTak’la farklı ihtiyaç ve zevklere uygun binlerce arabayı istediğin dakika kadar kullanır, kullandığın kadar ödersin.

 • En az bir yıllık Türkiye Cumhuriyeti B tipi sürücü ehliyetine sahipsen,
 • Son bir yıl içinde ilgili makamlarca ehliyetine el konulmamışsa,
 • Son bir yıl içinde ikiden fazla kusurlu durumda kaza yapmamışsan,
 • Türkiye’de ikamet ediyorsan,
 • Son kullanma tarihi geçmemiş, internet alışverişine açık olan ve yeterli limite sahip bir kredi kartına sahipsen,
 • iOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonu sahibiysen,

TikTak’a üye olabilirsin.

“Benim arabam yok, istediğim yere nasıl giderim?” diye düşünenlerin, kendi kredi kartlarıyla kullandıkları dakika kadar ödeme yapabilecekleri bir kiralamadır. TikTak mobil uygulamasından “Hemen Kirala” butonuna tıklayarak kiralama yapabilirsin.

TikTak’a kurumsal olarak başvuran firmaların gerçekleştirdiği kiralamadır. Kurumsal kiralamalarda arabaları, filo yöneticileri tarafından yetkilendirilmiş şirket çalışanları kullanır. Ödemeler, şirket kredi kartından her kiralama sonrasında yapılabileceği gibi ön ödemeli paket alımlarıyla da avantajlı bir şekilde yapılabilir. TikTak mobil uygulamasından kiralama yapıldığı sırada ‘’Kurumsal Kirala’’ butonuna tıklanarak kiralama gerçekleştirilir.

Kurumsal kiralama ile yetkilendirilen kullanıcıların mobil uygulamalarında “Kurumsal Kirala” butonu da gözükür. TikTak kurumsal müşterisi olmak için web sitesindeki başvuru formumuzu doldurabilirsiniz.

Evet, tüm arabalarımızda HGS mevcuttur.

TikTak kiralamalarında kullanabileceğin, farklı ihtiyaçlara yönelik oluşturulmuş avantajlı paketlerdir.

Örneğin; bir paketi satın aldığında belli bir miktarda TikTak Puan hediye edilir. Paket satın alarak elde ettiğin TikTak Puanlar ile kiralama gerçekleştirebilirsin.

Avantajlı paketlerimize, mobil uygulamamızın Profil sayfasındaki “Ön Ödemeli Bakiye Yükle” sekmesinden ulaşabilirsin.

TikTak mobil uygulamasına kaydettiğin kredi kartın üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsin.

İşlem sonrasında satın aldığın paketin TL tutarı kadar bakiye, mobil uygulamada yer alan “Profil” sekmesindeki “Ön Ödemeli Bakiye” alanına aktarılır. Paket alımında yüklenen TikTak Puan ise yine aynı yerde bulunan “TikTak Puan” alanına yüklenir.

Sürpriz kampanyalarımızla ya da her paket alımında yüklenen TikTak Puanlar, kiralamalarında kullanabileceğin TL cinsinden bir ödeme aracıdır. Mobil uygulamadaki profil sekmesinde yer alan “TikTak Puan” alanında birikir.

Mobil uygulamadaki “Kampanyalar” sekmesinden, kiralamalarında kullanabileceğin TikTak Puan kazandıran kampanyaları takip edebilir, avantajlı TikTak paketlerinden satın alarak ekstra TikTak Puan kazanabilirsin.

Harita ekranında aracın konum bilgisini gösteren ikonun üzerinde taç görüyorsan bil ki o araca özel bir görev ve o görevi tamamlaman halinde sana özel bir ödül var. Bu Aracı Kirala, Yakıtı Fulle gibi görevleri tamamlayarak araç kartında gördüğün indirim veya TikTak Puan ödülünü kazanabilirsin. Kazandığın Tiktak puan o anki kiralamana otomatik olarak yansıyacaktır. Kazandığın puanları farklı kampanyalar ile birleştirebilirsin. Ödül görevleri sadece dakikalık kiralamalarda geçerlidir. Günlük kiralamalar ve indirimli süre paketlerinde geçerli değildir.

TikTak kullanıcılarının genel sürüş deneyimlerini izlemek ve değerlendirmek için kullanılan bir puanlama sistemidir. Kullanıcılarımızın sürüş deneyimlerini en iyi şekilde yönetmelerine ve güvenli sürüş sağlamalarına yarar.

Sürüş esnasında gerçekleşen, 130 Km üstü hız ihlali, ani yavaşlama, ani dönme ve ani hızlanma kriterlerine göre hesaplanır.

Sürüş Puanı uygulaması, başladığı gün itibariyle tüm TikTak kullanıcıları için 100 Puan olarak tanımlandı. Sürüş deneyiminize göre puanınız belirlenecektir.

Sürüş skorun birçok parametre üzerinden değerlendirilir.

Eğer dönüşlerde kendi etrafında dans etmiyorsan, ani frenlemeyle başını tavana çarpmıyorsan, hızlanırken koltuktan fırlamıyorsan ve belirlenmiş hız sınırlarını aşmıyorsan bir sürüş gurusu oluyorsun demektir! Bu sürüş arenasında yüksek puanlar kazanınca ilerleyen dönemlerde birçok fırsat seni ve cüzdanını sevindirecek. 🚗💨

Eğer sürüş skorun düşük ve iyileşmiyorsa; trafik güvenliği sebebiyle seni uygulamamızda misafir edemeyeceğimizi ayrıca belirtmek isteriz. ⛔️

Dakikalık kiralamada fiyatlandırma nasıl?

 • Dakikalık kiralamalarda kiralama başına 100 kilometre kullanım hakkın var, sadece kullandığın dakikanın ücretini ödersin.
 • 100 kilometre kullanımı aşman durumunda kiraladığın aracın kilometre aşım ücretine göre ek kilometre ücreti ödersin.
 • Tüm araba gruplarımız için fiyatları buradan görüntüleyebilirsin.

Saatlik paket nedir, nasıl kullanılır?

Saatlik paketler, dakikalık kiralamalarında kullanabileceğin ve kiralama başında belirli dakikalar için ön ödemeli olarak satın alabileceğin paketlerdir. Kiralama başlangıcında satın aldığın paketi sadece o an yaptığın kiralaman için kullanabilirsin. Saatlik paket daha sonra yapacağın kiralamalara devredilemez, satın alındıktan sonra iptal edilemez veya değiştirilemez.

Aldığım saatlik paketin süresi biterse kiralamam hangi fiyat üzerinden devam eder?

Paket dahilinde verilen sürenin aşılması sonucunda ücret, aracın dakikalık kiralama bedeli üzerinden devam eder.

Dakikalık kiralamalarımda saatlik paket almak zorunda mıyım?

İndirimli saatlik paket satın almadan da kiralama yapabilirsin. İndirimli saatlik paket satın almadığın durumlarda kiralama ücretin mevcut dakikalık kiralama bedeli üzerinden hesaplanır.

Saatlik paketlerde kilometre sınırı var mıdır?

Saatlik paket aldığında ek bir kilometre limiti yoktur. Kiralama başına 100 kilometre ücretsiz kullanım hakkın bulunmaktadır.

Günlük kiralamada fiyatlandırma nasıl?

 • Günlük kiralamada kiralama yapacağın gün adedine göre günlük kira fiyatı ödersin. Günlük kira fiyatına ek olarak ihtiyacına uygun kilometre paketlerinden birini seçersin.
 • Tüm araba gruplarımız için fiyatları buradan görüntüleyebilirsin.

TikTak’a nasıl kayıt olurum?

TikTak, Google Play ve AppStore’dan akıllı telefonuna indirebileceğin bir mobil uygulamadır. Uygulamayı telefonuna indirdikten sonra; “Üye Ol” butonuna tıklayıp, ilgili alanları doldurup, tüm adımları tamamladıktan sonra kaydını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Kayıt sırasında verdiğin bilgiler ile uygulamaya yüklediğin ehliyet ve fotoğrafın, Müşteri İlişkileri Yönetimi yetkililerimizce kontrol edilmesi sonrası kiralamaya hemen başlayabilirsin.

Kayıt sırasında kullandığım ehliyetim yenilendi, yenilenmiş ehliyetimi nasıl TikTak’a yükleyebilirim?

Mobil uygulamada yer alan “Profil” kısmındaki “Ehliyet Bilgileri” sekmesine tıklayarak, yenilenmiş ehliyetine ait bilgileri ve fotoğrafları güncelleyebilirsin.

TikTak’tan nasıl araba kiralarım?

 • Üyeliğin onaylandıktan sonra TikTak mobil uygulamasına giriş yap,
 • Mobil uygulama üzerinden bulunduğun bölgedeki arabalardan ihtiyacına uygun olanı seç,
 • İhtiyacına göre dakikalık veya günlük kiralama sekmesine tıkla,
 • “Hemen Kirala” butonuna tıkla,
 • Açılan ekrandan kullanmak istediğin kredi kartını tanımla. (Tanımlanan kredi kartı, provizyon bedeli ve daha sonra alınacak olan hizmete ilişkin ödeme aracı olarak kullanılacaktır.)
 • Sana verilen süre içerisinde seçtiğin arabanın yanına git.
 • Arabanı bulduktan sonra verilen süre içerisinde dış hasar kontrolünü yaparak; arabanın kapılarını mobil uygulama ile açıp kiralamaya başla.

Eğer bulunduğun lokasyonda karşına bir TikTak arabası çıktıysa ve hemen kiralamayı başlatmak istiyorsan;

 • Mobil uygulamada yer alan “QR Barkod” butonuna tıklayıp, uygulamanın telefon kamerasına erişmesine izin ver.
 • Telefonunun kamerasını, arabanın ön ve arka camının sol alt köşesinde yer alan QR barkodlardan birine tutarak barkodun okutulmasını sağla.
 • Sonrasında gelecek ekranlardaki yönlendirmeleri takip ederek, kiralamaya hemen başla.

Eğer araba, bir başka kullanıcı tarafından kiralanmadı ise, QR barkod ile hemen kiralama işlemine başlayabilirsin.

Kullanıma başlamadan önce, arabanın etrafında dolaşıp, dış hasar kontrolü yaparak herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmelisin.

Eğer hasar yoksa mobil uygulamada ‘’Başka Hasar Yok, Kapıları Aç’’ seçeneğini tıklamalısın.

Eğer arabada herhangi bir hasar varsa uygulamadan ‘’Yeni Hasar Bildir’’ seçeneğini tıklayarak hasar bildirimi yapabilirsin.

Kiralamaya devam etmek istemiyorsan uygulama üzerinden farklı araba seçeneklerini takip edebilirsin.

Kullanıma başlamadan önce arabanın içinde çöp veya benzeri şeyler varsa mobil uygulama üzerinden “İç Ekspertiz” seçeneğine tıklayarak, bize iletebilirsin.

Kiralamaya devam etmek istemiyorsan kiralamayı sonlandırarak, uygulama üzerinden farklı araba seçeneklerini takip edebilirsin.

Devam etmek istemediğin durumda, kiralamayı bitirdiğinde ortaya çıkacak kiralama bedeli ön ödemeli bakiyene iade edilecektir.

Tüm TikTak ödemeleri, internet alışverişine açık ve yeterli kullanılabilir limite sahip kredi kartları üzerinden gerçekleştirilebilir. Ayrıca, ''Provizyon'' özelliği olan banka (Debit) kartlar ile de kiralama yapabilirsin.

Kiralama sırasında arabanın anahtarını kullanacak mıyım? Evet ise, arabanın anahtarını nasıl alacağım?

 • Kiralamanı başlatırken, TikTak mobil uygulamasını kullanarak araba kapılarını açabilirsin.
 • Arabayı çalıştırmak için torpido gözünde yer alan anahtarı almalısın.
 • Kiralamanı sonlandırmadan arabadan ayrılman gerektiğinde, arabanın anahtarını kullanarak kapıları açıp kapatabilirsin.
 • Kiralamayı sonlandırırken, araba anahtarını tekrar torpido gözüne bırakarak TikTak mobil uygulaması üzerinden araba kapılarını kilitleyebilirsin.

Kiralama bitiminde anahtarın torpidoda görünen bir yere koyulması, senden sonraki kullanıcılar için kolaylık sağlayacaktır.

Kiralaman esnasında mobil uygulamada yer alan ‘’Yol Yardım’’ sekmesi içerisinde ‘’Ruhsat ve Sigorta Poliçesi’’ bilgilerine ulaşabilirsin.

Kiralaman sonrasında ihtiyacın olursa, mobil uygulamada yer alan "Profil" kısmındaki "Sürüş Geçmişi" sekmesi üzerinden, "Ruhsat ve Sigorta Poliçesi" bilgilerine bir ay boyunca ulaşabilirsin.

TikTak arabalarında Taşıt Tanıma Sistemi (TTS) bulunuyor. Yakıtı, sana en yakın Shell istasyonundan hiçbir ücret ödemeden alabilirsin.

Arabayı teslim ederken bir sonraki kullanıcıyı düşünerek yakıt almanı ve yakıt deposunu boş bırakmamanı rica ediyoruz.

Aktif kiralama sırasında güncel Shell istasyon listesine, TikTak mobil uygulamamızda yer alan “En Yakın Benzinlik” butonu üzerinden ulaşabilirsin.

TikTak arabanı istediğin dakika kadar kiralayabilirsin. En az kiralama süresi 1 dakikadır.

Günlük Kiralama ise 1-14 gün arasında yapılabilmektedir.

Evet, şehir dışına çıkabilirsin fakat kiralamanı hizmet bölgesi içerisinde sonlandırabileceğini unutma!

Hizmet bölgelerimizi; TikTak uygulamamızdan ‘’Menü (…) – Hizmet Bölgesi’’ kısmına giriş yaparak harita üzerinden kontrol edebilirsin.

Şehir dışına çıktığında ekiplerimizin seninle iletişime geçebilmeleri için cep telefonundan ulaşılabilir olmaya özen göstermelisin. İhtiyaç duyduğun her konuda bize 444 55 05 numaralı hat üzerinden 7/24 ulaşabilirsin.

TikTak olarak hizmet bölgemizin İstanbul ile sınırlı olmasından dolayı, şehir dışında arabayla ilgili herhangi bir hasar veya kaza durumunda yol yardım hizmeti sunamayacağımızı ve oluşabilecek çekici, lastik değişimi gibi ücretleri karşılamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Aktif kiralaman devam ederken;

 • Park yasağı olmayan ya da arabanın zarar görmeyeceği her noktaya park edebilirsin.
 • Büyükşehir Belediyeleri otoparklarına ve KASDAŞ’lara bırakabilirsin. Ödediğin otopark tutarının %10 fazlası TikTak Puan olarak hesabına yüklenir.
 • Ücretini senin ödemen şartıyla tüm özel otoparklara da park edebilirsin.

Kiralamanı sonlandırırken;

 • Arabanın çekilmeyeceği ya da zarar görmeyeceği hizmet bölgesi içerisindeki her noktaya park edebilirsin.
 • Hizmet bölgesi içerisinde, senden sonra kiralama yapacak olan kullanıcının arabaya rahatça erişebileceği herhangi bir noktaya park edebilirsin.
 • Hizmet bölgesi içerisindeki tüm Büyükşehir Belediyeleri otoparklarına ve KASDAŞ’lara bırakabilirsin.
 • Arabanın, hatalı yerlere park edilmesine ilişkin doğabilecek masraflar için, TikTak mobil uygulamamız içerisinde yer alan “Ücret ve Masraf Politikası”nı inceleyebilirsin.

Arabayı otoparktan çıkarırken ödediğin otopark fişinin fotoğrafını, aktif sürüş ekranında yer alan “Otopark Fişi Yükle” alanından yüklemelisin.

Eğer kiralamanı bu otoparklardan birinde sonlandırıyorsan, kiralaman devam ederken otopark ödemesi yaparsan, otopark fişinin fotoğrafını aktif sürüş ekranında yer alan “Otopark Fişi Yükle” alanından yüklemelisin. Kiralamanı bitirip arabayı kilitledikten sonra otopark ödemesi yaparsan, otopark fişinin fotoğrafını web sitemizdeki Bize Ulaş formunda yer alan “TikTak Adına Yaptığın Harcama Talepleri” başlığından yüklemelisin.

Ödediğin tutarın %10 fazlası, fişini yükledikten sonra 24 saat içerisinde TikTak hesabına puan olarak yüklenir.

İstanbul Anadolu Yakası Havalimanı

Araç Bırakırken; Havalimanına girdikten sonra otopark tabelalarını takip edip açık veya kapalı otoparkların P1 ve P3 katlarına aracını bırakabilirsin. Yer bulamaman durumunda aracını havalimanı yakınında bulunan Büyükşehir Belediye Otoparkı'na bırakarak, ücretsiz yolcu servisi ile 5 dakika içerisinde havalimanına ulaşabilirsin. Otoparka girerken, otopark giriş kartını almalı, aldığın kartı kiralamanı sonlandırırken mutlaka araç içerisinde bırakmalı ve kiralama sonlandırma ekranında aracı hangi otoparkın hangi kat ve bölümüne bıraktığını belirtmeli, aynı zamanda otopark fişinin görüntüsünü kiralama sonlandırma fotoğraflarına eklemelisin. Kiralamanı sonlandırdığında otopark için herhangi bir ücret ödemezsin.

Araç Alırken; Havalimanı otoparkından TikTak arabanı hemen kiralayabilirsin. Kiralamayı başlatıp, otoparktan çıkarken arabanın içerisinde bulunan otopark kartı ile her katta bulunan Kiosk ödeme noktalarından ödeme yapabilirsin. Ödemeyi yaptıktan sonra Bize Ulaş formu üzerinden fişi ilettiğinde, ödemenin %10 fazlası puan olarak hesabına yüklenir.

İstanbul Havalimanı

Araç Bırakırken; Havalimanına girdikten sonra otopark tabelalarını takip edip kapalı otoparka aracını bırakabilirsin. Otoparka girerken, otopark giriş kartını almalı, aldığın kartı kiralamanı sonlandırırken mutlaka araç içerisinde bırakmalı ve kiralama sonlandırma ekranında aracı hangi otoparkın hangi kat ve bölümüne bıraktığını belirtmelisin. Kiralamanı sonlandırdığında otopark için herhangi bir ücret ödemezsin.

Araç Alırken; Havalimanı otoparkında TikTak arabası varsa hemen kiralamaya başlayabilirsin. Otoparktan çıkarken HGS gişesinden, senden önceki kullanıcının araç içerisinde bıraktığı otopark kartını okutup ücret ödemeden çıkış yapabilirsin. Kiosklardan ödeme yapman durumunda da Bize Ulaş formu üzerinden fişi bize iletirsen, ödemenin %10 fazlası puan olarak hesabına yüklenir. Araç içerisinde otopark kartı bulamazsan da endişelenme. Kimliğinle beraber mor veya kırmızı otoparkta bulunan P3 manuel ödeme noktalarına giderek kayıp bilet işlemi yaptırabilirsin.

İstanbul Anadolu Yakası Havalimanı

TikTak'la havalimanı otopark kullanımı ücretsizdir. Aracı bırakırken, otopark giriş kartını mutlaka araç içerisinde bırakmalı ve kiralama sonlandırma ekranında aracı hangi otoparkın hangi kat ve bölümüne bıraktığını belirtmeli, aynı zamanda otopark fişini kiralama sonlandırma fotoğraflarına eklemelisin.

Aracı alırken ise; araç içerisindeki otopark kartı ile her katta bulunan ödeme kiosk noktalarından ödemeni yapabilirsin. Ödemeyi yaptıktan sonra Bize Ulaş formu üzerinden fişi bize ilettiğinde, ödemenin %10 fazlası puan olarak hesabına yüklenir.

İstanbul Havalimanı

TikTak'la havalimanı otopark kullanımı ücretsizdir. Aracı bırakırken, otopark giriş kartını mutlaka araç içerisinde bırakmalı ve kiralama sonlandırma ekranında aracı hangi otoparkın hangi kat ve bölümüne bıraktığını belirtmelisin.

Aracı alırken ise; otoparktan çıkarken HGS gişesinden, senden önceki kullanıcının araç içerisinde bıraktığı otopark kartını okutup ücret ödemeden çıkış yapabilirsin. Kiosklardan ödeme yapman durumunda da Bize Ulaş formu üzerinden fişi bize ilettiğinde, ödemenin %10 fazlası puan olarak hesabına yüklenir.

Senden önceki kullanıcı, otopark kartını arabada bırakmamışsa, araba ruhsat örneği ve ehliyet ile gişeden ödeme yapabilirsin. Ödeme yaptıktan sonra Bize Ulaş formu üzerinden fişi bize ilettiğinde, ödemenin %10 fazlası puan olarak hesabına yüklenir.

 • Öncelikle kazada yaralanma var ise 112’yi arayarak ambulans çağırmalısın. Yasal gereklilik nedeni ile polis zaptı talep etmelisin.
 • Mobil uygulamada "Yol Yardım" butonuna tıklayıp "Kaza Yaptım" başlığı üzerinden ilgili adımları izleyerek kaza bildiriminde bulunmalısın.
 • Kaza bildiriminden sonra 444 55 05 numaradan Müşteri Hizmetlerimizi aramalısın.
 • Eğer büyük bir hasar oluştuysa saha ekibi ve çekici gelene kadar arabanın yanında bulunmalısın.

Sağlaman Gereken Evraklar

Kaza tek taraflıysa yani senin araban dışında başka bir araba kazaya karışmadıysa maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı tutmalısın.

Kaza çift taraflıysa yani senin arabanla birlikte başka bir araba da kazaya karıştıysa anlaşmalı tutanak veya maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı tutmalısın. Bu evrakları web sitemizde yer alan Bize Ulaş formu üzerinden bize iletmelisin.

Peki ne ödersin?

Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde kiralamaya ilişkin kurallar detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Öncelikle olası bir kaza durumunda kaza bildirimini yapman en kritik konudur. Kazanın oluş biçimi, oluşan hasar tutarı, evrakların geçerliliği ödeme yapıp yapmayacağın konusunda belirleyici olacaktır. Detaylı bilgi alabilmek için güncel sözleşmemizi ve masraf politikamızı dilediğin zaman uygulama içerisinde "Sözleşmeler" kısmından inceleyebilirsin.

Diğer TikTak kullanıcılarının hayvan tüyüne karşı alerjisi olabileceği için evcil hayvanını özel kutu veya kafeste taşıdığın takdirde sorun olmayacaktır.

Arabanın camları açık olsa dahi arabada sigara içilmesi yasaktır. Lütfen arabayı başkalarının da kullanacağını unutmayalım.

Kullanıcı kaynaklı masraflar için, TikTak mobil uygulamamız içerisinde yer alan “Ücret ve Masraf Politikası”nı inceleyebilirsin.

Araba içinde unutulan veya zarar gören özel eşyalar kullanıcının sorumluluğundadır ve sigorta tarafından kapsama dahil edilmemiştir.

Eğer araba içinde eşya bulursan lütfen onu torpido gözüne veya bagaja bırakarak web sitemizde yer alan Bize Ulaş formu üzerinden Kayıp Eşya seçeneğini tıklayıp bize bildirmeni rica ederiz.

Kiralamayı bitirirken TikTak arabanı, mobil uygulamada belirtilen hizmet bölgesi içerisindeki ücretsiz park edilebilir alanlara veya Büyükşehir Belediyeleri otoparklarına ve KASDAŞ’lara bırakabilirsin.

Arabanın hiçbir şekilde çekilmeyeceği, zarar görmeyeceği ve bir sonraki kullanıcının kolay ulaşabileceği bir alan olmasına dikkat etmelisin.

Ardından mobil uygulama içerisinden “Kiralamayı Bitir’’ butonunu tıkladıktan sonraki adımları takip ederek kiralamayı sonlandırabilirsin. Lütfen kiralamayı sonlandırmadan önce bütün eşyalarını almayı, varsa çöpleri atmayı ve bir sonraki TikTak kullanıcısı için en az çeyrek depo kadar yakıt bırakmayı unutma.

Mobil uygulamada yer alan “Profil” kısmındaki “Sürüş Geçmişi” sekmesi üzerinden, geçmiş kiralamalarına ait detaylı bilgilere ulaşabilirsin.

Kiralama süresince yapacağın köprü geçiş ücretleri, geçiş yaptığın köprü ve otoyola göre hesaplanır. Bu ücret, kiralama ücretiyle birlikte kredi kartından tahsil edilebilir ya da tarafına ayrıca yansıtılıp kredi kartından direkt olarak tahsil edilecektir.

TikTak’tan nasıl günlük araba kiralarım?

 • Üyeliğin onayladıktan sonra TikTak mobil uygulamasına giriş yap,
 • Mobil uygulama üzerinden bulunduğun bölgedeki arabalardan ihtiyacına uygun olanı seç,
 • “Günlük” sekmesine tıkla,
 • “Kirala” butonuna tıkla,
 • Kiralamak istediğin gün adedini seçersin. Seçtiğin güne göre ödenecek kiralama ücreti hesaplanır ve ekranda gösterilir.
 • Sonraki ekranda hesaplanan kiralama ücretinin tahsil edileceği kredi kartını tanımla. (Tanımlanan kredi kartı, provizyon bedeli ve daha sonra alınacak olan hizmete ilişkin ödeme aracı olarak kullanılacaktır.)
 • Kiralama ücreti kiralamanın başında tahsil edileceğinden, verilen onay ile kiralama ücreti alınır.
 • Arabayı bulma, kontrol etme ve kapıları açma ile günlük kiralaman başlamış olur.

Günlük Kiralamamı bitmesine yakın tekrar uzatabilir miyim? Günlük Kiralamayı uzatırken farklı bir fiyat ile mi ücretlendirilirim?

Evet, günlük kiralaman sırasında kiralamanı dilediğin gün kadar uzatabilirsin. Kiralamanı uzatırken ödeyeceğin günlük ücret, kiralama başında ödediğin günlük ücret ile aynıdır. Herhangi bir fiyat farkı bulunmamaktadır.

Günlük kiralamada kilometre sınırı var mı?

Günlük kiralamanı başlatırken ihtiyacına göre sana uygun kilometre paketlerinden birini satın alabilirsin. Kiralaman esnasında satın alabileceğin ek kilometre paketleri de bulunmaktadır. Ek paket satın almadığın durumda kilometre başına ücret üzerinden ücretlendirmen devam eder.

Taahhüt verdiğim Günlük Kiralama süresini kısaltabiliyor muyum?

Hayır, kiralama başında taahhüt edilen günlük kiralama süresi kısaltılamamaktadır. Ancak kiralaman sırasında dilediğin kadar uzatma yapabileceğinden, kiralamanı başlatırken kiralamak istediğin minimum günü seçip, sonrasında uzatma yapabilirsin.

Günlük Kiralama sürem bitti ancak kiralamayı sonlandırmadım. Ödemem nasıl olacak?

Günlük Kiralama için kiralama başında belirlediğin günü aştığın anda sistem tarafından dakikalık kiralamaya geçersin ve dakikalık olarak ücretlendirilmeye başlarsın. Kiralamanı sonlandırdığın anda dakikalık olarak ücretlendirildiğin ek tutar kartından tahsil edilir.

Günlük Kiralamam sırasında araba arızalanırsa nasıl bir prosedür olacak?

Günlük kiralama sırasında araban arızalanır ise; Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsin. Arızanın türüne göre ilgili ekiplerimiz seni yönlendirecektir.

Günlük Kiralamam sırasında kaza olursa nasıl bir prosedür olacak?

Kaza durumunda, dakikalık kiralamada olduğu gibi; mobil uygulamamızdaki “Yol Yardım” üzerinden kaza bildirimini öncelikle bize iletmeni rica ederiz. Sonrasında Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsin. Kazanın türüne göre seni yönlendirecekler.