TikTak nedir?

TikTak; bireylerin ve kurumların dakikalık araba kiralama ihtiyaçlarını karşılayan yeni dünyanın yeni markasıdır. TikTak’la farklı ihtiyaç ve zevklere uygun yüzlerce arabayı istediğin dakika kadar kullanır, kullandığın kadar ödersin.

 • Promo : Promosyon fiyatları ile öne çıkan, TikTak logolu sürpriz arabalar.
 • Basic : Clio, Hyundai i20 gibi manuel vitesli ve ufak hacimli modeller.
 • Basic+ : Egea Sedan, Peugeot 301 Sedan ve Citroen C-Elysee gibi manuel vitesli ve geniş hacimli modeller.
 • Easy : Yeni Clio, Hyundai i20 gibi otomatik vitesli ve ufak hacimli modeller.
 • Easy+ : VW Polo, Opel Corsa ve Citroen C3 gibi otomatik vitesli ve ufak hacimli modeller.
 • City : Renault Megane, Hyundai i30, Opel Astra, Peugeot 308 ve Seat Leon gibi otomatik vitesli hatchback modeller.
 • City+ : VW Golf, Audi A3, BMW 1 Serisi, ve Mercedes A Serisi gibi otomatik vitesli hatchback modeller.
 • Comfort : Renault Megane, Toyota Corolla, Hyundai Elantra ve Opel Astra,gibi otomatik vitesli ve geniş hacimli Sedan modeller.
 • Comfort+ : Honda Civic, Toyota Corolla Hybrid, Audi A3 ve Mercedes A180 gibi otomatik vitesli ve geniş hacimli Sedan modeller.
 • Fun : Mini Cooper ve Fiat 500 gibi otomatik vitesli ve küçük hacimli eğlenceli modeller.
 • Cool : Peugeot 2008, Mini Cooper Countryman, Mercedes GLA, BMW X1 ve Volvo XC40 gibi otomatik vitesli ve büyük hacimli havalı modeller.
 • En az 1(bir) senelik, geçerli B tipi sürücü ehliyetine sahip olanlar,,
 • Son 1(bir) yıl içinde ilgili makamlarca ehliyetine el konulmamış olanlar,
 • Son 1(bir) yıl içinde ikiden fazla kusurlu durumda kaza yapmamış olanlar,
 • Türkiye’de ikamet edenler,
 • Son kullanma tarihi geçmemiş, internet alışverişine açık olan ve yeterli limite sahip bir kredi kartına sahibi olanlar,
 • IOS veya Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonu sahibi olanlar.

Yarın evden çıktığında, “Ama benim arabam yok, istediğim yere nasıl giderim?” diye düşünenlerin, kendi kredi kartlarıyla kullandıkları dakika kadar ödeme yapabilecekleri bir kiralamadır. TikTak mobil uygulamasından “Hemen Kirala” butonuna tıklayarak kiralama yapabilirsin.

TikTak’a kurumsal olarak başvuran firmaların gerçekleştirdiği kiralamadır. Kurumsal kiralamalarda arabaları, filo yöneticileri tarafından yetkilendirilmiş şirket çalışanları kullanır. Ödemeler, şirket kredi kartından her kiralama sonrasında yapılabileceği gibi ön ödemeli paket alımlarıyla da avantajlı bir şekilde yapılabilir. TikTak mobil uygulamasından kiralama yapıldığı sırada ‘’Kurumsal Kirala’’ butonuna tıklanarak kiralama gerçekleştirilir.

Kurumsal kiralama ile yetkilendirilen kullanıcıların mobil uygulamalarında “Kurumsal Kirala” butonu da gözükür. TikTak kurumsal müşterisi olmak için web sitesindeki başvuru formumuzu doldurabilir ya da mesai saatleri içerisinde (0212) 380 25 35 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsin.

Kiralama ücretleri, seçilen araba grubuna göre (Promo, Basic, Basic+, Easy, Easy+, City, City+, Comfort, Comfort+, Fun ve Cool) farklılık gösterir.

Dakikalık Kiralamada ücretlendirme, harcanan dakikaya ve kiralama boyunca gidilen mesafeye göre değişiklik göstermektedir.

Evet, arabalarımızda sigorta mevcuttur. Kullanıcılar, aracın kaza sonucunda uğrayacağı zararlardan, sözleşmede belirtilen hususlar çerçevesinde sorumlu olacaktır.

Kullanıcı kaynaklı masraflara ilişkin detaylı bilgiler için, TikTak mobil uygulamamız içerisinde yer alan “Ücret ve Masraf Politikası”nı inceleyebilirsin.

Evet, tüm arabalarımızda HGS mevcuttur.

TikTak kiralamalarında kullanabileceğin, farklı ihtiyaçlara yönelik oluşturulmuş avantajlı paketlerdir.

Örneğin; bir paketi satın aldığında belli bir miktarda TikTak Puan hediye edilir. Paket satın alarak elde ettiğin TikTak Puanlar ile kiralama gerçekleştirebilirsin.

Avantajlı paketlerimize, mobil uygulamamızın Profil sayfasındaki “Ön Ödemeli Bakiye Yükle” sekmesinden ulaşabilirsin.

TikTak mobil uygulamasına kaydettiğin kredi kartın üzerinden satın alma işlemini gerçekleştirebilirsin.

İşlem sonrasında satın aldığın paketin TL tutarı kadar bakiye, mobil uygulamada yer alan “Profil” sekmesindeki “Ön Ödemeli Bakiye” alanına aktarılır. Paket alımında yüklenen TikTak Puan ise yine aynı yerde bulunan “TikTak Puan” alanına yüklenir.

Sürpriz kampanyalarımızla ya da her paket alımında yüklenen TikTak Puanlar, kiralamalarında kullanabileceğin TL cinsinden bir ödeme aracıdır. Mobil uygulamadaki profil sekmesinde yer alan “TikTak Puan” alanında birikir.

Mobil uygulamadaki “Kampanyalar” sekmesinden, kiralamalarında kullanabileceğin TikTak Puan kazandıran kampanyaları takip edebilir, avantajlı TikTak paketlerinden satın alarak ekstra TikTak Puan kazanabilirsin.

Mobil uygulamamız üzerinden bizimle iletişime geçebilir veya 0850 7334444 numaralı telefondan bizi arayabilir, dilersen de info@tiktakkirala.com e-mail adresimize yazabilirsin.

TikTak’a nasıl kayıt olurum?

TikTak, Google Play ve AppStore’dan akıllı telefonuna indirebileceğin bir mobil uygulamadır. Uygulamayı telefonuna indirdikten sonra; “Üye Ol” butonuna tıklayıp, ilgili alanları doldurup, tüm adımları tamamladıktan sonra kaydını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsin.

Kayıt sırasında verdiğin bilgiler ile uygulamaya yüklediğin ehliyet ve fotoğrafın, Müşteri İlişkileri Yönetimi yetkililerimizce kontrol edilmesi sonrası kiralamaya hemen başlayabilirsin.

Kayıt sırasında kullandığım ehliyetim yenilendi, yenilenmiş ehliyetimi nasıl TikTak’a yükleyebilirim?

Mobil uygulamada yer alan “Profil” kısmındaki “Ehliyet Bilgileri” sekmesine tıklayarak, yenilenmiş ehliyetine ait bilgileri ve fotoğrafları güncelleyebilirsin.

TikTak’tan nasıl araba kiralarım?

 • Üyeliğin onayladıktan sonra TikTak mobil uygulamasına giriş yap,
 • Mobil uygulama üzerinden bulunduğun bölgedeki arabalardan ihtiyacına uygun olanı seç,
 • “Dakikalık” sekmesine tıkla,
 • “Kirala” butonuna tıkla,
 • Açılan ekrandan kullanmak istediğin kredi kartını tanıla. (Tanımlanan kredi kartı, provizyon bedeli ve daha sonra alınacak olan hizmete ilişkin ödeme aracı olarak kullanılacaktır.)
 • Sana verilen süre içerisinde seçtiğin arabanın yanına git.
 • Arabanı bulduktan sonra verilen süre içerisinde dış hasar kontrolünü yaparak; arabanın kapılarını mobil uygulama ile açıp kiralamaya başla.

Eğer bulunduğun lokasyonda karşına bir TikTak arabası çıktıysa ve hemen kiralamayı başlatmak istiyorsan;

 • Mobil uygulamada yer alan “QR Barkod” butonuna tıklayıp, uygulamanın telefon kamerasına erişmesine izin ver.
 • Telefonunun kamerasını, arabanın ön ve arka camının sol alt köşesinde yer alan QR barkodlardan birine tutarak barkodun okutulmasını sağla.
 • Sonrasında gelecek ekranlardaki yönlendirmeleri takip ederek, kiralamaya hemen başla.

Eğer araba, bir başka kullanıcı tarafından kiralanmadı ise, QR barkod ile hemen kiralama işlemine başlayabilirsin.

Kullanıma başlamadan önce, arabanın etrafında dolaşıp, dış hasar kontrolü yaparak herhangi bir hasar olup olmadığını kontrol etmelisin.

Eğer hasar yoksa mobil uygulamada ‘’Başka Hasar Yok, Kapıları Aç’’ seçeneğini tıklamalısın.

Eğer arabada herhangi bir hasar varsa uygulamadan ‘’Yeni Hasar Bildir’’ seçeneğini tıklayarak hasar bildirimi yapabilirsin.

Kiralamaya devam etmek istemiyorsan uygulama üzerinden farklı araba seçeneklerini takip edebilirsin.

Kullanıma başlamadan önce arabanın içinde çöp veya benzeri şeyler varsa mobil uygulama üzerinden “İç Ekspertiz” seçeneğine tıklayarak, bize iletebilirsin.

Kiralamaya devam etmek istemiyorsan kiralamayı sonlandırarak, uygulama üzerinden farklı araba seçeneklerini takip edebilirsin.

Devam etmek istemediğin durumda, kiralamayı bitirdiğinde ortaya çıkacak kiralama bedeli ön ödemeli bakiyene iade edilecektir.

Tüm TikTak ödemeleri, yalnızca internet alışverişine açık ve yeterli kullanılabilir limite sahip kredi kartları üzerinden gerçekleştirilebilir. Banka (Debit) kartlar ile ödeme yapılamaz.

Kiralama sırasında arabanın anahtarını kullanacak mıyım? Evet ise, arabanın anahtarını nasıl alacağım?

 • Kiralamanı başlatırken, TikTak mobil uygulamasını kullanarak araba kapılarını açabilirsin.
 • Arabayı çalıştırmak için torpido gözünde yer alan anahtarı almalısın.
 • Kiralamanı sonlandırmadan arabadan ayrılman gerektiğinde, arabanın anahtarını kullanarak kapıları açıp kapatabilirsin.
 • Kiralamayı sonlandırırken, araba anahtarını tekrar torpido gözüne bırakarak TikTak mobil uygulaması üzerinden araba kapılarını kilitleyebilirsin.

Kiralama bitiminde anahtarın torpidoda görünen bir yere koyulması, senden sonraki kullanıcılar için kolaylık sağlayacaktır.

TikTak arabalarında Taşıt Tanıma Sistemi (TTS) bulunuyor. Yakıtı, sana en yakın Shell istasyonundan hiçbir ücret ödemeden alabilirsin.

Arabayı teslim ederken bir sonraki kullanıcıyı düşünerek yakıt almanı ve yakıt deposunu boş bırakmamanı rica ediyoruz.

Aktif kiralama sırasında güncel Shell istasyon listesine, TikTak mobil uygulamamızda yer alan “En Yakın Benzinlik” butonu üzerinden ulaşabilirsin.

TikTak arabanı istediğin dakika kadar kiralayabilirsin. En az kiralama süresi 1 dakikadır.

Günlük Kiralama ise 1-14 gün arasında yapılabilmektedir.

Evet çıkabilirsin, ancak arabayı TikTak mobil uygulaması içerisinde gösterilen hizmet bölgesi içerisine geri getirmeden kiralamayı sonlandıramayacağını lütfen unutma.

Güncel hizmet bölgesini, TikTak mobil uygulamamızda yer alan “Diğer İşlemler (…)” menüsündeki “Hizmet Bölgesi” sekmesine tıklayarak harita üzerinde görüntüleyebilirsin.

Aktif kiralaman devam ederken;

 • Park yasağı olmayan ya da arabanın zarar görmeyeceği her noktaya,
 • Tüm İSPARK otoparklarına (ücretsiz),
 • Ücretini senin ödemen şartıyla tüm özel otoparklara da park edebilirsin.

Kiralamanı sonlandırırken;

 • Arabanın çekilmeyeceği ya da zarar görmeyeceği hizmet bölgesi içerisindeki her noktaya,
 • Hizmet bölgesi içerisindeki tüm İSPARK otoparklarına (ücretsiz)
 • Hizmet bölgesi içerisinde, senden sonra kiralama yapacak olan kullanıcının arabaya rahatça erişebileceği herhangi bir noktaya park edebilirsin.

Arabanın, hatalı yerlere park edilmesine ilişkin doğabilecek masraflar için, TikTak mobil uygulamamız içerisinde yer alan “Ücret ve Masraf Politikası”nı inceleyebilirsin.

Öncelikle kazada yaralanma var ise 112’yi arayarak ambulans çağırmalısın. Yasal gereklilik nedeni ile 155’i arayarak, polis zaptı talep etmelisin.

Her türlü kaza durumunda uygulamada yer alan ‘’Yol Yardım’’ butonunu tıklayarak ve gerekli adımları izleyerek bildirimde bulunmalısın.

Önce olay yerinin geniş açılı fotoğraflarını uygulamayı kullanarak çekip, kaydetmelisin.

Kaza tek taraflı ve küçük bir hasar ise uygulama içerisine nasıl meydana geldiğini anlatan bir açıklama yazmalısın.

Tek taraflı büyük hasarlarda durumun doğru değerlendirilebilmesi için çağrı merkezimizi aramalısın.

Çift taraflı kazalarda anlaşmalı kaza tespit tutanağını doldurmalı ve diğer sürücünün evrakları ile birlikte sistemimize fotoğrafları kaydetmelisin. (Anlaşmazlık, evraklarda eksiklik ya da alkol kullanımı var ise 155'i arayarak zabıt talep etmelisin.)

Araba kullanılamaz durumda ise çekici talebin için 0850 733 44 44 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsin.

Trafik yönetmeliğinde bulunan ağır kabahatler (alkollü araç kullanımı vb.) tespit edilmediği müddetçe endişelenmene gerek yok.

Bildirilmeyen kazalar sebebiyle oluşan masraflar için, TikTak mobil uygulamamız içerisinde yer alan “Ücret ve Masraf Politikası”nı inceleyebilirsin.

Diğer TikTak kullanıcılarının hayvan tüyüne karşı alerjisi olabileceği için evcil hayvanını özel kutu veya kafeste taşıdığın takdirde sorun olmayacaktır.

Arabanın camları açık olsa dahi arabada sigara içilmesi yasaktır. Lütfen arabayı başkalarının da kullanacağını unutmayalım.

Kullanıcı kaynaklı masraflar için, TikTak mobil uygulamamız içerisinde yer alan “Ücret ve Masraf Politikası”nı inceleyebilirsin.

Araba içinde unutulan veya zarar gören özel eşyalar kullanıcının sorumluluğundadır ve sigorta tarafından kapsama dahil edilmemiştir.

Eğer araba içinde eşya bulursan lütfen onu torpido gözüne veya bagaja bırakarak (0850) 744 33 33 numaralı çağrı merkezimizi ara.

Kiralamayı bitirirken TikTak arabanı, mobil uygulamada belirtilen hizmet bölgesi içerisindeki tüm İSPARK otoparklarına ücretsiz park edebilir ya da arabanın hiçbir şekilde çekilmeyeceği, zarar görmeyeceği ve bir sonraki kullanıcının kolay ulaşabileceği güvenli noktalara park edebilirsin.

Ardından mobil uygulama içerisinden “Kiralamayı Bitir’’ butonunu tıkladıktan sonraki adımları takip ederek kiralamayı sonlandırabilirsin. Lütfen kiralamayı sonlandırmadan önce bütün eşyalarını almayı, varsa çöpleri atmayı ve bir sonraki TikTak kullanıcısı için en az çeyrek depo kadar yakıt bırakmayı unutma.

Geçmiş TikTak kiralamalarımın bilgilerine ulaşabilir miyim?

Mobil uygulamada yer alan “Profil” kısmındaki “Sürüş Geçmişi” sekmesi üzerinden, geçmiş kiralamalarına ait detaylı bilgilere ulaşabilirsin.

Kiralama süresince yapacağın köprü geçiş ücretleri, geçiş yaptığın köprü ve otoyola göre hesaplanır. Bu ücret, kiralama ücretiyle birlikte kredi kartından tahsil edilebilir ya da tarafına ayrıca yansıtılıp kredi kartından direkt olarak tahsil edilecektir.

TikTak’tan nasıl günlük araba kiralarım?

 • Üyeliğin onayladıktan sonra TikTak mobil uygulamasına giriş yap,
 • Mobil uygulama üzerinden bulunduğun bölgedeki arabalardan ihtiyacına uygun olanı seç,
 • “Günlük” sekmesine tıkla,
 • “Kirala” butonuna tıkla,
 • Kiralamak istediğin gün adedini seçersin. Seçtiğin güne göre ödenecek kiralama ücreti hesaplanır ve ekranda gösterilir.
 • Sonraki ekranda hesaplanan kiralama ücretinin tahsil edileceği kredi kartını tanımla. (Tanımlanan kredi kartı, provizyon bedeli ve daha sonra alınacak olan hizmete ilişkin ödeme aracı olarak kullanılacaktır.)
 • Kiralama ücreti kiralamanın başında tahsil edileceğinden, verilen onay ile kiralama ücreti alınır.
 • Arabayı bulma, kontrol etme ve kapıları açma ile günlük kiralaman başlamış olur.

Nasıl ücretlendirilir?

Kaç günlüğüne kiralama yapacaksan, gün adedini seçersin. Gün adedine göre hesaplanan ücreti görür ve ödemesini kiralama başında yaparsın. Gidilen mesafeye göre km başına ayrıca bir ücret ödersin.

Dakikalık Kiralamadayken eşik süre aşıldığında geçilen günlük kiralama ile Günlük Kiralama hizmeti arasındaki fark nedir?

Dakikalık Kiralamada; toplam kiralama süresi, ilgili araba grubu için belirtilmiş eşik saati geçildiği anda, günlük kiralamaya geçilmiş olur. Kiralama bitiminde ücret ödersin.

Günlük Kiralamada ise kiralanacak gün adedini baştan seçersin ve hesaplanan ücreti kiralamanın başında ödersin. Dakikalık kiralama sırasında geçilen günlük kiralamaya göre ücreti daha ekonomiktir.

Günlük Kiralamamı bitmesine yakın tekrar uzatabilir miyim? Günlük Kiralamayı uzatırken farklı bir fiyat ile mi ücretlendirilirim?

Evet, günlük kiralaman sırasında kiralamanı dilediğin gün kadar uzatabilirsin. Kiralamanı uzatırken ödeyeceğin günlük ücret, kiralama başında ödediğin günlük ücret ile aynıdır. Herhangi bir fiyat farkı bulunmamaktadır.

Günlük kiralamada kilometre sınırı var mı?

Herhangi bir km sınırı bulunmamaktadır. Kiralaman boyunca kat ettiğin mesafe için km başına ücret ödersin. Km başına ücretleri mobil uygulamamız üzerinden görüntüleyebilirsin.

Taahhüt verdiğim Günlük Kiralama süresini kısaltabiliyor muyum?

Hayır, kiralama başında taahhüt edilen günlük kiralama süresi kısaltılamamaktadır. Ancak kiralaman sırasında dilediğin kadar uzatma yapabileceğinden, kiralamanı başlatırken kiralamak istediğin minimum günü seçip, sonrasında uzatma yapabilirsin.

Günlük Kiralama sürem bitti ancak kiralamayı sonlandırmadım. Ödemem nasıl olacak?

Günlük Kiralama için kiralama başında belirlediğin günü aştığın anda sistem tarafından dakikalık kiralamaya geçersin ve dakikalık olarak ücretlendirilmeye başlarsın. Kiralamanı sonlandırdığın anda dakikalık olarak ücretlendirildiğin ek tutar kartından tahsil edilir.

Günlük Kiralamam sırasında araba arızalanırsa nasıl bir prosedür olacak?

Günlük kiralama sırasında araban arızalanır ise; Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsin. Arızanın türüne göre ilgili ekiplerimiz seni yönlendirecektir.

Günlük Kiralamam sırasında kaza olursa nasıl bir prosedür olacak?

Kaza durumunda, dakikalık kiralamada olduğu gibi; mobil uygulamamızdaki “Yol Yardım” üzerinden kaza bildirimini öncelikle bize iletmenizi rica ederiz. Sonrasında Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçebilirsin. Kazanın türüne göre seni yönlendirecekler.